Dlho im to nevydržalo: Viaceré anglické puby opäť zatvorili po objavení nákazy

Predseda parlamentu SR Boris Kollár.
Zdroj: TASR/AP

Johnson upozornil, že vláda môže nariadiť uzavretie niektorých oblastí krajiny.

Viacero pohostinstiev v rôznych častiach Anglicka museli znovu uzavrieť po tom, ako sa medzi ich zákazníkmi objavil nový koronavírus. Stalo sa tak len niekoľko dní po ich opätovnom otvorení, ktoré bolo súčasťou uvoľňovania epidemiologických opatrení, informovala v utorok agentúra DPA.

Krčma v meste Burnham-on-Sea v juhozápadnej časti Anglicka na Facebooku napísala, že zatvorila svoju prevádzku z dôvodu pozitívneho testu zákazníka na COVID-19. Obdobné rozhodnutia prijali z rovnakých dôvodov aj majitelia pubov v grófstve West Yorkshire a v juhoanglickom Gosporte.

Bary a reštaurácie v Anglicku sa mohli v sobotu znovu otvoriť po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu.


Polícia počas víkendu viacerým pohostinstvám v Londýne a ďalších mestách prikázala, aby zatvorili svoje prevádzky po tom, ako ich vonkajšie priestory zaplnili ľudia. Mnohí z návštevníkov zjavne nedodržiavali pravidlá v oblasti dodržiavania rozstupov.

Britský premiér Boris Johnson upozornil, že vláda môže nariadiť uzavretie niektorých oblastí krajiny, ak ľudia nebudú rešpektovať spoločenský odstup v znovuotvorených puboch, kaviarňach a reštauráciách.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.