V utorok pribudlo na Slovensku 31 pacientov s COVID-19, nik sa nevyliečil

Najviac prípadov pribudlo v okresoch Nové Mesto nad Váhom a Tvrdošín.

V utorok sme na Slovensku zaznamenali 31 nových prípadov nákazy koronavírusom. Viac pacientov bolo u nás naposledy 23. apríla, kedy ich pribudlo 35.

Včera pritom laboratóriá vykonali 2225 testov. Počet vyliečených pacientov nestúpol, naďalej je na celkovom čísle 1473. Dobrou správou je, že choreniu COVID-19 nik nepodľahol.

Najviac nových prípadov, konkrétne po päť, hlásia okresy Nové Mesto nad Váhom a Tvrdošín, okres Senica o jedného menej, okresy Senec a Trenčín majú tri nové prípady.

Bratislava má po utorku ďalších dvoch infikovaných, rovnako ako okresy Námestovo a Revúca. Po jednom nakazenom registrujú okresy Brezno, Medzilaborce, Prešov, Prievidza a Veľký Krtíš. Aktívnych prípadov je momentálne v krajine 297.

Vývoj situácie vo svete môžete sledovať v prehľadnej tabuľke TU.

Zmenil sa aj stav v nemocniciach. Dvoch ľudí prepustili, hospitalizovaných je tak desať osôb. Sedem pacientov je pozitívnych, traja ležia na jednotke intenzívnej starostlivosti a jeden potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Sedemdňový kĺzavý medián je naďalej na hodnote 15.

Koronavírus sa komunitne stále nešíri, tvrdí Krajčí

Ako v stredu informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), na Slovensku stále nie je komunitné šírenie nového koronavírusu. "Prípady zatiaľ vieme dohľadať, sú to importy zo zahraničia. O druhej vlne by sme hovorili vtedy, keby sme zaznamenali naozaj exponenciálny nárast," povedal.

Šéf rezortu zdravotníctva zároveň uviedol, že v prípade podozrenia sa majú ľudia obrátiť či už na svojho lekára, príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, prípadne na portál korona.gov.sk.

Za najrizikovejšie v súčasnosti považuje oslavy v uzavretých priestoroch, nočné kluby, diskotéky či hromadné podujatia, kde sú ľudia veľmi blízko pri sebe. "Toto sú naozaj tie miesta, kde sa nám tá infekcia vie veľmi rýchlo rozšíriť," doplnil.

Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk

Dodal, že pokiaľ by začali vznikať ohniská a v rámci kontaktov by bolo príliš veľa nakazených, nevylúčil zavádzanie nových protiepidemiologických opatrení. Pripomenul, že dôležité je, aby sa nenakazili rizikové skupiny, najmä seniori či ľudia bez domova.

Zmysel v paušálnom testovaní všetkých, ktorí prichádzajú napríklad z Maďarska či z Rakúska, nevidí. Poukázal tiež na to, že v súčasnosti funguje na Slovensku 48 mobilných odberových miest, v ktorých sa vykonávajú testy na prítomnosť nového koronavírusu. Podľa Krajčího sú rovnomerne rozmiestnené po celom Slovensku.

"Chceli by sme, aby operátori každému človeku zo zahraničia rozposlali SMS správu, kde bude mať zoznam nie bezpečných krajín, a zároveň eventuálne nejakú linku, kde si bude môcť okamžite online vyplniť formulár," dodal.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.