Lekár na východe Slovenska mohol nakaziť až 600 ľudí. Už sú známe výsledky prvých testov

Helen Hunt
Zdroj: TV Markíza

V zariadení zakázali návštevy a sprísnili opatrenia.

Výsledky PCR testov na koronavírus boli u 63 zamestnancov Centra sociálnych služieb Vita Vitalis v Prešove negatívne. Naďalej však ostávajú v karanténe až do opakovaného testovania, ktoré by im mali robiť na budúci týždeň.

Ako média informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová v piatok (10. 7.) zobrali vzorky aj u 112 klientom, resp. prijímateľov zo zariadenia. Výsledky by mali byť známe najneskôr v sobotu.

„Stav zamestnancov, ako aj prijímateľov je pravidelne monitorovaný, momentálne je situácia pokojná. Zariadenie sa riadi krízovým plánom, dodržiavajú sa všetky sprísnené režimy a protiepidemické nariadenia," konštatovala.

Dôvodom, prečo robili testy bolo, že v zariadení minulý týždeň ordinoval lekár a jeho zdravotná sestra, ktorí mali pozitívne testy na nový koronavírus. Do kontaktu mohol prísť až so 600 ľuďmi, pretože okrem centra ordinoval aj v druhom sociálnom zariadení.

V zariadení okrem testovania sprísnili opatrenia. Prijali karanténny režim s vyčlenenými červenými zónami, zákazom návštev, zvýšenou dezinfekciou či doplnením potrebných osobných ochranných pracovných prostriedkov - najmä respirátorov FFP3.

Zdroj: TV Markíza

Prešovské centrum na Volgogradskej ulici poskytuje dva druhy sociálnych služieb. V domove sociálnych služieb ide o starostlivosť ľudí so stupňom odkázanosti V. a VI. formou ambulantnou a pobytovou týždennou a celoročnou.

V špecializovanom zariadení ide o sociálne služby v celoročnej pobytovej forme pre osoby so stupňom odkázanosti V. a VI. so zdravotným postihnutím, respektíve Parkinsonovou chorobou, Alzheimerovou chorobou a demenciou rôzneho typu etiológie.

Pozrite si reportáž, ktorú spracoval Martin Jedinák.


PREŠOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti