Chystáte sa na dovolenku lietadlom? Máme pre vás návod, ako vyzerá lietanie v čase korony

Komentár 2020-07-04 165633.png
Zdroj: TASR

Dopravcovia lietajúci z bratislavského letiska tento týždeň obnovili viaceré linky.

Štát vyzýva zostať doma, no časť Slovákov sa predsa len rozhoduje zaletieť si na dovolenku. Ak patríte medzi nich, máme pre vás krátky návod, ako vyzerá lietanie v čase korony. Na letisku pribudli dezinfekcie aj automat na rúška.

Dopravcovia lietajúci z bratislavského letiska tento týždeň obnovili viaceré linky. Otvorili sa trasy do Talianska, Španielska či Írska. Na našom najväčšom letisku aj tak cítiť, že dovolenkárov je výrazne menej. Vchádza sa doň iba jedným vchodom cez príletový terminál. Rúška sú po celý čas povinné.

Na check-ine treba dodržiavať dvojmetrové odstupy. To platí aj pri nástupoch do lietadla. Letisko tiež odporúča využívať bezkontaktné platby

Letisko musí mať povinne umiestnené automaty na rúška, predávajú ich aj v potravinách. V automate stojí rúško štyri eurá. Predávať musia aj dezinfekcie či rukavice. Nariadenie vydal hygienik dopravného úradu. Priestory tiež pravidelne dezinfikujú.

Dvojmetrový odstup treba dodržiavať aj na bezpečnostnej kontrole.

Pri letoch do niektorých krajín treba vyplniť formulár a ten mať so sebou pri nástupe do lietadla. Potrebujú ich napríklad aj pasažieri pred cestou do španielskej Malagy.

Výhodou tohto obdobia je vraj nulové meškanie letov. Keďže pasažierov aj liniek je menej. Do lietadla by sa malo tiež nastupovať v rozstupoch a cestuje sa s rúškom. Po prílete zas ľudom merajú teplotu.

Ako celá letisková procedúra vyzerá si môžete pozrieť v reportáži Zuzany Javorovej:


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lietanie

Dôležité udalosti