Ústavný súd má na stole sťažnosti na povinnú karanténu. Zistili sme, čo ľudia štátu vyčítajú

Polícia brala od 6. apríla povinne všetkých do karanténnych centier.
Zdroj: TV Markíza

Sťažovateľka tvrdí, že boli porušené jej práva a slobody. Podmienky na izoláciu mala aj doma.

V boji proti šíreniu koronavírusu prišiel štát aj s bezprecedentným opatrením. Od šiesteho apríla začal všetkých Slovákov posielať rovno z hraníc povinne do karanténnych centier. V prvé dni bolo toto nariadenie sprevádzané chaosom a veľkou kritikou.

Bolo otázkou času, kedy sa na povinnú izoláciu začnú ľudia sťažovať aj oficiálne. Už začiatkom mája dostal Ústavný súd prvý podnet. Aktuálne ich má dokopy už 29.

Jedna sťažovateľka opísala svoju skúsenosť s cestou do Gabčíkova. Celý čas vraj pociťovala stres a neistotu. "Sťažovateľka sa po celý čas v štátnom karanténnom zariadení cítila, ako keby bola zločinec. Neustále boli všetci pod prísnym policajným dohadom, nesmela otvárať dvere a musela byť po celý čas zatvorená na svojej izbe," píše v sťažnosti.

Prečítajte si tiež:

Sťažovateľka dospela k záveru, že došlo k porušeniu jej základných práv a slobôd. Podmienky na izoláciu mala vraj aj doma.

"Je legitímne právo každého sa sťažovať," povedal minister vnútra Roman Mikulec. Ústavný súd sa zatiaľ ku konkrétnym sťažnostiam nevyjadril. Minister si však za svojím opatrením stojí a verí, že nebude musieť platiť odškodné.

Tému spracoval René Medzihradský.


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.