Na Floride padol absolútny rekord v počte nakazených spomedzi štátov USA

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Pribudlo aj 45 úmrtí.

Americký štát Florida zaznamenal za posledných 24 hodín rekordných 15.299 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o vôbec najvyšší denný prírastok zaznamenaný v ktoromkoľvek zo štátov USA, informovala agentúra AP.

Okrem nakazených pribudlo na Floride aj 45 nových súvisiacich úmrtí, uviedol štátny zdravotnícky úrad. Celkovo tak v tomto americkom štáte zaevidovali už 269.811 prípadov nákazy. Florida pritom len za ostatný týždeň potvrdila 514 úmrtí.

Predošlý rekord v prírastku nakazených za jeden deň držala spomedzi amerických štátov Kalifornia s 11.694 nakazenými, ktorých tam zaznamenali pred štyrmi dňami. Predtým v tomto smere viedol štát New York s 11.571 nakazenými, ktorých odtiaľ hlásili 15. apríla.

Prečítajte si tiež:

Florida uvoľnila v máji a júni časť opatrení a oživila svoje hospodárstvo. Odvtedy sa tam zvýšil tiež počet vykonávaných testov na koronavírus, ešte dramatickejšie však narástol aj počet nových prípadov.

Pred mesiacom bolo denne pozitívnych v priemere okolo päť percent testov, zatiaľ čo za posledný týždeň to bolo vyše 19 percent.

MIAMI/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti