V Česku znova stúpa počet nakazených

Spojené štáty ohlásili za deň druhý najvyšší počet nových prípadov od začiatku pandémie.

Počet nových prípadov koronavírusu v Českej republike sa v utorok po troch dňoch opäť prehupol cez sto, uviedlo po utorkovej polnoci české ministerstvo zdravotníctva. Aktuálne chorých je 4 545, celkom sa v ČR nakazilo 13 341 osôb, z ktorých 355 zomrelo, informujú Novinky.cz.

Počas utorka počet potvrdených prípadov nákazy v krajine stúpol o 103 ľudí. Dve nové úmrtia sú v pondelok a utorok.

Lokálne ohniská choroby sú na Karvinsku, kde za týždeň zaznamenali 55 prípadov na stotisíc obyvateľov, na Frýdecko-Místecku, Kutnohorsku a Jihlavsku. Novo sa tento týždeň Covid-19 objavil medzi zamestnancami firmy Varroc Lighting na Novojičínsku, kde je pozitívnych 22 ľudí.

Počet novo nakazených v USA sa priblížil rekordu, keď presiahol 65-tisíc

Spojené štáty ohlásili za deň druhý najvyšší počet nových prípadov od začiatku pandémie - 65 682. Ďalších 919 pacientov na ochorenie COVID-19 zomrelo.

Severovýchod Anglicka hlási nové opatrenia s cieľom zabrániť lockdownu

Úrady samostatného správneho obvodu Blackburn with Darwen na severozápade Anglicka oznámili zavedenie nových opatrení s cieľom zabrániť šíreniu nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Chcú sa tak vyhnúť tzv. lockdownu, informovala v utorok stanica Sky News.

Úrady oznámili, že na návštevu k ďalšej osobe môžu ísť ľudia odteraz maximálne vo dvojici a na verených priestranstvách je s okamžitou platnosťou povinné nosenie pokrývok tváre.
Úrady takisto vyzvali ľudí, aby sa dali otestovať na prítomnosť ochorenia COVID-19 - aj v prípade, že nemajú príznaky. Ľudí vyzvali, aby dodržiavali opatrenia s cieľom chrániť seba a svojich najbližších. Inak budú musieť opatrenia sprísniť.

Blackburn with Darwen je obvod tvorený mestami Blackburn a Darwen. Leží v grófstve Lancashire v severozápadnej časti Anglicka a má približne 147.400 obyvateľov. Blackburn with Darwen v období do 11. júla zaznamenal tretí najväčší nárast počtu prípadov na 100.000 obyvateľov v celom Anglicku. Najvyšší nárast bol v meste Leicester, kde britská vláda už koncom júna nariadila pre výrazný nárast v počte nakazených novým koronavírusom zatvorenie škôl a obchodov.

Počet prípadov nákazy koronavírusom presiahol na Ukrajine 55.000

Počet potvrdených prípadov infekcie novým typom koronavírusu na Ukrajine presiahol v stredu 55.000, informovala agentúra Ukrinform s odvolaním sa na údaje Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO). Podľa nej sa počet prípadov tejto nákazy za posledných 24 hodín zvýšil o 836 na celkovo 55.607.

Ochoreniu COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo za posledných 24 hodín 15 ľudí, čím celkový počet obetí v krajine stúpol na 1427. Z nákazy sa od začiatku pandémie na Ukrajine uzdravilo 28.131 ľudí. Rekord v počte nových prípadov oznámila Ukrajina 26. júna - v priebehu 24 hodín bolo vtedy pozitívne testovaných 1109 osôb.

PRAHA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti