Žena (99), ktorá prežila útok nacistov aj letecké nešťastie, porazila koronavírus

Veronika Mašková
Zdroj: Shutterstock / evrymmnt

Lekári k žene, ktorá trpí demenciou, zavolali rodinu, aby sa s ňou rozlúčila.

Má 99 rokov, prežila nacistický pokus o atentát, letecké nešťastie aj rakovinu prsníka a teraz úspešne porazila koronavírus. Joy Andrewová z britského Yorku, kde býva v domove seniorov, prekvapila nielen personál, ale aj svoju rodinu, píše Mirror.

Lekári k žene, ktorá trpí demenciou, zavolali rodinu, aby sa s ňou rozlúčila. Po tom, čo sa nakazila ochorením COVID-19, sa totiž jej stav začal zhoršovať. Trpela nedostatkom kyslíka, prestala jesť aj piť a ošetrovatelia si mysleli, že čoskoro zomrie. Žena sa však začala náhle zotavovať a jej stav sa rapídne zlepšil.

A true fighter!!

Uverejnil používateľ Daily Mail Utorok 14. júla 2020

Zdroj: Profimedia.sk

„Moja mama prežila pokus o atentát v povojnovom Nemecku, ktorý na ňu nachystal jej šofér, z ktorého sa neskôr vykľul nacista. Jej predkovia boli totiž Židia. Ako letuške sa jej podarilo prežiť pád lietadla v líbyjskej púšti, keď pilot spravil chybu a lietadlu došlo palivo. Vtedy ju zachránil beduíni a dokonca porazila aj rakovinu prsníka. Bolo jasné, že nedovolí nejakému koronavírusu, aby ju porazil,“ uviedla jej dcéra Michele.

Joy počas druhej svetovej vojny slúžila v armáde a v 50. rokoch sa vydala za vedúceho letky Britského kráľovského letectva Davida Andrewa. Jej manžel však podľahol rakovine v roku 2013.

Zdroj: Profimedia.sk

Michele uviedla, že v domove seniorov, v ktorom Joy býva, zomrelo na následky koronavírusu už tridsať klientov. Len v časti, kde bývala jej matka spolu s ďalšími siedmimi ľuďmi, sa ochorenie podarilo poraziť dokopy štyrom seniorom vrátane samotnej Joy.

„Sú to ľudia, ktorých som poznala veľmi dobre, vídavala som ich každý týždeň a obľúbila som si ich. Som šokovaná a zarmútená tým, koľko rezidentov zomrelo,“ uviedla Michele, ktorá za vyzdravenie svojej matky vďačí najmä personálu.

Joy oslávi svoje sté narodeniny 22. novembra a ak sa situácia okolo pandémie upokojí, rodina plánuje pre ňu, jej spolubývajúcich a personál domova seniorov usporiadať veľkú oslavu.

ANGLICKO/tvnoviny.sk, lm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Domov seniorov

Dôležité udalosti