V nemocnici v Prešove sú koronavírusom nakazení štyria zdravotníci

tlacovka lint_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

V Prešove sú nakazení štyria zdravotníci z nemocnice.

Na Slovensku aktuálne evidujeme 392 aktívnych prípadov nákazy koronavírusom, z ktorých dnes pribudlo deväťnásť. Minister zdravotníctva Marek Krajčí priblížil, o akých ľudí ide a kde sa pravdepodobne nakazili.

Hovorí, že buď ide o nákazu privlečenú zo zahraničia, alebo ide o ich blízke kontakty. Piatich zaregistroval regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne.

Štyria nakazení sú z okresu Bánovce nad Bebravou, ktorí sú zrejme príbuzní nakazených z Čadce. Jednou z nich je aj zdravotníčka v miestnej nemocnici. Krajčí ubezpečil, že je dobre izolovaná. Bánovecká nemocnica už pristúpila k bezpečnostným opatreniam.

Pri vstupe do nemocnice sú pacienti triedení, musí byť zabezpečná dezinfekcia rúk a musia používať rúška.

"Zisťovanie anamnestických údajov a prehlásenie pacienta, alebo tretej osoby v súvislosti s COVID-19 je v kompetencii jednotlivých našich oddelení a ambulancií. Zápis informácie ku COVID-19 pacienta aj jeho sprievodu do príslušnej zdravotnej dokumentácie je povinný," uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL MUDr. Mina Bobocká. V nemocnici platí zákaz návštev na lôžkových oddeleniach.

Prievidza eviduje nakazeného jedného poľského baníka, ktorý však skončil v karanténe ešte pred tým, ako odišiel do bane. Ďalší dvaja z okresu Prievidza sú dohľadané kontakty už hospitalizovaného pacienta.

Vo väčšej pohotovosti musia byť v Prešove. Nakazení sú štyria zdravotníci v nemocnici, ktorá má vyše 170 zamestnancov. Deväť z nich, ktorí boli v úzkom kontakte s nakazenými sú už v izolácii. Postupne testujú všetkých zdravotníkov aj pacientov, ktorí s nakazenými mohli dôjsť do kontaktu. Zatiaľ sú všetky výsledky negatívne.

Prečítajte si tiež:

Krajčí ubezpečil, že všetky aktuálne prípady sú dobre podchytené.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.