Katalánska vláda sprísnila opatrenia v Barcelone: Zavrela kiná, divadlá a kluby

Novovykopané masové hroby na cintoríne Vila Formosa v Sao Paule.
Zdroj: TASR/AP Photo/Paul White

Obyvateľov katalánskej metropoly taktiež vyzvala, aby nevychádzali z domu.

Katalánska regionálna vláda nariadila v piatok zatvorenie kín, divadiel a nočných klubov v Barcelone. Obyvateľov katalánskej metropoly vyzvala, aby nevychádzali z domu, ak to nie je absolútne nevyhnutné, informovala hovorkyňa katalánskej vlády Meritxell Budová.

Verejné podujatia nad desať ľudí sú po novom opäť zakázané. Vláda takisto obmedzila maximálny počet ľudí v reštauráciách a baroch.

Prečítajte si aj: Španielsko hlási najvyšší denný nárast nakazených COVID-19 od 10. mája

Rovnaké opatrenia platia od stredy v oblasti okolo katalánskeho mesta Lleida a v niekoľkých štvrtiach v meste L'Hospitalet de Llobregat neďaleko Barcelony, v ktorom takisto rastie počet prípadov nákazy koronavírusom.

Katalánska vláda už 4. júla uzavrela oblasť okolo Lleidy. Od pondelka vláda v Lleide a ďalších siedmich obciach nariadila obmedzenie pohybu, ktoré však miestny okresný súd zrušil s odôvodnením, že prijaté opatrenia sú nezákonné a že takéto obmedzenia môže zaviesť len ústredná španielska vláda. Katalánska vláda preto nariadenie zmiernila.
"Ľudia môžu ísť na prechádzku aj cvičiť. Všetky obchody zostanú otvorené," uviedla v utorok hovorkyňa katalánskej vlády Meritxell Budová.

ŠPANIELSKO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Katalánsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.