Za piatok máme 11 nových prípadov COVID-19

Kristi Dali
Zdroj: TASR/AP Photo/Mark Schiefelbein

Urobilo sa viac ako 2 000 testov.

V piatok (17. 7.) na Slovensku pribudlo 11 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1976 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Dosiaľ sa vykonalo 239 795 testov, pričom počas piatka laboratóriá otestovali 2 161 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1523 ľudí, v piatok nepribudol vyliečený pacient.

V okrese Bratislava pribudli dva nové prípady, jedného nového infikovaného pacienta hlásia okresy: Bardejov, Čadca, Humenné, Košice, Námestovo, Poltár, Prievidza, Revúca a Stropkov. Je medzi nimi 5 mužov a 6 žien, sú vo veku od 7 do 70 rokov.

Na Slovensku počas piatka nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.

Počet hospitalizovaných pacientov je 15, pričom siedmim COVID-19 už potvrdili. Na oddelení JIS ležia dvaja pacienti, na pľúcnej ventilácii nikto.

Aktuálny 7-dňový kĺzavý medián je na hodnote 11.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti