Pribudlo ďalších 31 prípadov nákazy koronavírusom, obeť nehlásia

Emily Ratajkowski
Zdroj: shutterstoc.com/Horth Rasur

Najviac nových pacientov odhalili testy v Bratislave.

V stredu vykonali laboratóriá na Slovensku 2251 testov na nový koronavírus, pričom pozitívny výsledok malo 31 ľudí.

Podľa ministerstva zdravotníctva neevidujeme po včerajšku novú obeť, naďalej je tak počet úmrtí v súvislosti s COVID-19 celkom 28. Príčinu smrti infikovaného pacienta, o ktorej sme písali včera, má odhaliť pitva.

Deviati pozitívne testovaní boli vyšetrení v Bratislave, tri prípady hlási okres Trenčín, rovnako Prievidza a Nové Mesto nad Váhom, po dvoch okresy Banská Bystrica, Myjava a Malacky.

Po jednom infikovanom pribudlo v okresoch Galanta, Revúca, Košice, Prešov, Žilina, Nitra a Zlaté Moravce. Medzi 31 pozitívne testovanými je 20 mužov a 11 žien, sú vo veku od dvoch do 89 rokov. Počet aktívnych prípadov je momentálne 505.

Vývoj situácie vo svete môžete sledovať v prehľadnej tabuľke TU.

Počas včerajšieho dňa nepribudol ani jeden nový vyliečený pacient. Od začiatku epidémie odhalili testy 2089 prípadov nákazy, zotavilo sa 1556 ľudí.

Bez zmeny je stav v nemocniciach, hospitalizovaných je stále 16 osôb. U desiatich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto.

Sedemdňový kĺzavý medián je aj po strede na hodnote 14.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti