Pani Helenu niekto udal, že nebola v povinnej karanténe. ÚVZ od nej vymáha pokutu

No z Nemecka prišla skôr, ako bola povinná.

Udali ju, že porušila povinnú karanténu a teraz sa naťahuje s úradmi. Pani Helena však prišla z Nemecka mesiac pred tým, než si to všimli susedia. Teraz jej hrozia pokutou.

Celý kolotoč okolo korona pokuty už trvá päť mesiacov. Pani Helena sa vrátila z Nemecka keď na Slovensku nebolo ešte žiadne opatrenie. Na kameru nám povedala, že na Slovensko prišla 16. februára. O desať dní išla k lekárovi, ktorý je vypísal PN-ku pre problémy s chrbticou.

To, že sa pani Helena vrátila z Nemecka domov, si niekto všimol až po mesiaci. V čase, keď už bola štátom nariadená povinná karanténa pre navrátilcov zo zahraničia. V jeden večer jej na dvere zaklopala polícia, spracovali oznámenie o priestupku a odišli.

„Keby mi povedali, pani, máte dôkaz o tom, že ste prišla 16. februára domov? Hneď by som sa ohradila, že mám PN-ku, lenže som nepočítala s tým, že pôjde ten prípad tak ďalej," rozhovorila sa.

Polícia prípad postúpila na bardejovský RÚVZ. Veľké prekvapenie prišlo o mesiac, keď si otvorila list z úradu. Dostala 250-eurovú pokuta a musí ju do 30 dní zaplatiť. Podala odvolanie a priložila k nemu aj kópiu o dočasnej PN-ke, pokutu odmieta zaplatiť.

Bardejovský ÚVZ jej poslal oznámenie, v ktorom jej pokutu zrušil. Urobia to však až po tom, ako bude mať pani ústne pojednávanie.

Aj keď pani Helene PN-ka už skončila, do Nemecka nevycestuje. Čaká na ďalší postup. Na ťahu je teraz regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorý prisľúbil, že prípad do troch týždňov uzavrie.

Prípad sleduje reportérka Veronika Bozdošová.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BARDEJOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti