Lekári chceli jeho trápenie ukončiť. Teraz, po 128 dňoch v nemocnici, pokoril koronavírus

2707_Telerano_27_07_P20_Po_06_00_uni.mp4
Zdroj: Reprofoto: YouTube/CBS Miami

Doktori zavolali jeho najbližších, aby sa pomaly pripravovali na najhoršiu možnosť.

V jednej chvíli považovali Larryho Kellyho (64) za pacienta s najťažším priebehom nového koronavírusu, akého kedy prijali do newyorskej nemocnice Mount Sinai. Už o deň neskôr ho totiž museli napojiť na pľúcnu ventiláciu. Píše CNN.

Teraz, po 128 dňoch v nemocnici a 51 dňoch na umelej pľúcnej ventilácii sa však stal zázrak. Muža vo štvrtok prepustili domov.

Ako tvrdí, keď ho v marci pozitívne testovali na ochorenie COVID-19, cítil sa, akoby bol len prechladnutý. Jeho stav sa však postupne začal dramaticky zhoršovať.

„Keď som bol v kóme, dostal som obojstranný zápal pľúc. Celý som sa trepal, na upokojenie mi podávali fentanyl. Po čase som bol na ňom doslova závislý, a tak ho vymenili za metadón. Následne som dostal krvácanie do mozgu," hovorí Kelly.

Lekári mu už nedávali žiadnu nádej. Zavolali jeho manželku, dcéru a brata a nepriamo im dali najavo, aby sa pomaly pripravovali na najhoršiu možnosť.

Keď sa už doktori rozhodli, že nemá viac zmysel predlžovať jeho trápenie, manželka Dawn si spomenula na správu, ktorú jej manžel poslal tesne predtým, ako ho uviedli na umelú ventiláciu. „Sľubujem, že nikdy neprestanem bojovať," znelo v správe. „Povedala som im, že Larry si veľmi praje žiť a bojovať," uviedla Dawn.

S podporou rodiny a tvrdej práce zdravotníckeho personálu napokon konečne otvoril oči presne na Veľkonočnú nedeľu. Od konca mája pokračoval v zotavovaní sa, kde mu pomáhali aj viacerí fyzioterapeuti, až sa napokon dočkal vytúženého príchodu domov.

K piatkovému ránu celosvetovo na koronavírus SARS-CoV-2 evidujú takmer 15,7 milióna nakazených, takmer 637-tisíc obetí a takmer 9,6 milióna vyliečených.


Zdroj: YouTube/CBS Miami

NEW YORK/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti