Mexiko hlási denný rekord v počte nových prípadov nákazy koronavírusom

Taylor Swift
Zdroj: TASR/AP/Rebecca Blackwell

V počte obetí na životoch, ktoré si vyžiadal nový koronavírus, je Mexiko štvrtou najviac zasiahnutou krajinou na svete.

Mexiko hlásilo vo štvrtok rekordných 8438 nových prípadov nákazy koronavírusom, ktoré pribudli za posledných 24 hodín. Okrem toho za tento čas zaznamenalo aj ďalších 718 súvisiacich úmrtí, informovala v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na údaje tamojšieho ministerstva zdravotníctva.

V Mexiku dosiaľ celkovo zaevidovali 370.712 nákazy novým druhom koronavírusu a 41.908 súvisiacich úmrtí. Predošlý rekordný denný nárast tam zaznamenali 18. júla, keď pribudlo 7615 prípadov.

V počte obetí na životoch, ktoré si vyžiadal nový koronavírus, je Mexiko štvrtou najviac zasiahnutou krajinou na svete. V tomto smere ho predstihujú len Spojené štáty, Brazília a Británia.

AFP pripomína, že evidovanie nových prípadov i úmrtí môže trvať aj viac dní, v dôsledku čoho oficiálne štatistiky zaostávajú za skutočnými číslami.
Podľa údajov mexického ministerstva zdravotníctva spomedzi nakazených, ktorí zomreli, trpelo 43 percent aj hypertenziou (vysokým krvným tlakom), 38 percent malo cukrovku a 25 percent bolo obéznych.

Mexická vláda začala od 1. júna uvoľňovať epidemiologické opatrenia v určitých častiach krajiny.  

MEXIKO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mexiko

Dôležité udalosti