Spojené štáty zaznamenali druhý deň za sebou vyše 70 000 nových prípadov COVID-19

Lucia ukázala ukážkovú postavu len mesiac po pôrode
Zdroj: TASR/AP

USA majú momentálne 4,1 milióna prípadov nákazy.

Spojené štáty v piatok už druhý deň za sebou zaznamenali viac než 70-tisíc nových prípadov koronavírusového ochorenia COVID-19 a vyše 1000 s tým súvisiacich úmrtí.

Informovala o tom v noci na sobotu tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na štatistiku vypracovanú Univerzitou Johnsa Hopkinsa (JHU) so sídlom v meste Baltimore.

Zdravotnícke úrady v tejto pandémiou celosvetovo najpostihnutejšej krajine za uplynulých 24 hodín zaevidovali 73 795 nových prípadov infekcie a ďalších 1157 úmrtí.

Z poskytnutých údajov vyplýva, že USA majú momentálne 4,1 milióna prípadov nákazy, z ktorých sa 145 324 skončilo úmrtím pacientov. Z ochorenia sa vyliečilo vyše 1,2 milióna ľudí.
Po poklese miery nových prípadov infekcie koncom jari čelia Spojené štáty opätovnému nárastu koronavírusu, a to najmä v južných a západných štátoch ako Kalifornia, Texas, Alabama a Florida.

Vývoj situácie vo svete môžete sledovať v prehľadnej tabuľke TU.

Denný prírastok nových prípadov už 11 dní za sebou dosahuje číslo 60-tisíc, pripomína AFP. Vedci sa zhodujú, že nárast úmrtí na COVID-19 nasleduje špičku v bilancii nákazy o tri až štyri týždne. Po tom, ako koncom júna pravidelne dochádzalo k úmrtiu vyše 500 pacientov denne, prekročila denná štatistika za uplynulé tri dni číslo 1000.

WASHINGTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti