V Česku za sobotu pribudlo trojnásobne viac infikovaných ako na Slovensku

Ilustračná snímka.
Zdroj: Guido Kirchner/dpa via AP

Hospitalizovaných je až 151 pacientov.

K nedeľnému ránu evidovali české úrady dovedna 15.212 prípadov koronavírusovej nákazy. Z toho sa 9590 pacientom podarilo uzdraviť a naopak, 368 ľudí chorobe COVID-19 podľahlo. V priebehu soboty pribudlo 131 infikovaných, píše internetová stránka televízie Nova.

Lekári zatiaľ poznajú výsledky 656.888 testov, nejde však o počet otestovaných ľudí, ako sa o tom pôvodne informovalo. Podľa českého ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha sa totiž približne 15 percent testov musí opakovať, poznamenáva spravodajský server tn.nova.cz.

Úplne prvé tri prípady COVID-u-19, ochorenia spôsobovaného novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2, sa v Českej republike objavili na začiatku marca tohto roka. Odvtedy počty infikovaných každý deň narastajú.

Z uvedeného celkového počtu 15.212 prípadov, ktoré hygienici evidovali k nedeľnému ránu, má 5254 ľudí chorobu ešte stále a 151 pacientov je v nemocnici, čo je o deväť viac než bolo registrovaných deň predtým, sumarizuje televízia Nova.

Začiatkom júla sa nárast nových prípadov v Česku nebezpečne zrýchlil - podľa ministerstva zdravotníctva bolo dôvodom rozsiahle testovanie v moravskosliezskom okrese Karviná.

Po krátkom poklese počet prípadov znova rastie a je ich viac než pri jarnom vrchole epidémie, konštatuje TV Nova.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Česko

Dôležité udalosti