V pondelok pribudlo 23 prípadov nákazy koronavírusom, no vyliečilo sa ešte viac ľudí

Ilustračná snímka.
Zdroj: AP Photo/Fernando Vergara

Oproti predchádzajúcemu dňu pribudli v nemocnici traja pacienti.

V pondelok pribudlo na Slovensku ďalších 23 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali počas včerajšieho dňa dokopy 1548 testov.

Troch nových pacientov majú zhodne okresy Bánovce nad Bebravou, Michalovce aj Bratislava.

Po dva prípady hlásia v okresoch Čadca, Dolný Kubín, Piešťany a Žilina. Jeden infikovaný pribudol v okrese Banská Bystrica a taktiež v okresoch Košice, Prešov, Prievidza, Žarnovica a Žiar nad Hronom.

Dobrou správou je, že ochoreniu nik nepodľahol a vyliečilo sa ďalších 28 nakazených. Znamená to, že od začiatku šírenia nákazy sa podarilo zotaviť 1644 osobám. Aktívne chorých je u nás po pondelku 532 ľudí.

Vývoj situácie vo svete sledujte v prehľadnej tabuľke TU.

Ako približuje ministerstvo zdravotníctva, oproti predchádzajúcemu dňu pribudli v nemocnici traja pacienti s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

Aktuálne je hospitalizovaných 24 ľudí, z toho v 14 prípadoch nákazu potvrdili. Dvaja pacienti ležia na jednotke intenzívnej starostlivosti a nik nepotrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 29.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.