Odkiaľ k nám prichádza najviac infikovaných? Tieto tri štáty suverénne vedú

20200710_hranica4713840.jpg
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Týždeň po otvorení hraníc sa denné počty infikovaných po dlhom čase opäť zdvihli na dvojciferné čísla.

Slovensko sa už niekoľko mesiacov borí s koronavírusom. Najhoršia situácia bola v apríli, kedy dennodenne pribúdali infikovaní po desiatkach. V máji sa ale karta obrátila a prírastky sa začali blížiť k nule.

Začiatkom júna preto vláda pristúpila k výraznému uvoľňovaniu, postupne sme sa začali otvárať aj okolitým krajinám a neskôr aj ostatným európskym štátom. Epidemiológovia už vtedy upozorňovali, že situácia vo svete ešte nie je vôbec dobrá a COVID-19 si do krajiny určite znova zavlečieme.

Týždeň po otvorení hraníc sa denné počty infikovaných po dlhom čase opäť zdvihli na dvojciferné čísla. Denník N teraz získal údaje od Úradu verejného zdravotníctva o tom, z ktorých krajín od otvorenia hraníc je najviac zavlečených prípadov.

Z 277 importovaných prípadov je ich najviac z Ukrajiny (67), Česka (54) a Srbska (51). Práve prípady z Ukrajiny a Srbska narástli v posledných týždňoch, čo zrejme súvisí s mobilitou pracovnej sily. Výraznejšie zastúpenie má ešte Veľká Británia z 34 prípadmi, čo zas súvisí s masívnejším príchodom Slovákov do vlasti.

BRATISLAVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti