Francúzi hlásia najvyšší počet nakazených za posledný mesiac

Matovič otvára hranice.
Zdroj: TASR/AP Photo/Thibault Camus

Predstavitelia krajiny nepripúšťajú druhú vlnu nákazy.

Počet nových prípadov nákazy koronavírusom vo Francúzsku stúpol v stredu o 1392, čo je najvyšší denný nárast za posledný mesiac. Tento údaj zrejme zosilní obavy ľudí, že už prišla druhá vlna nákazy, aj napriek tomu, že predstavitelia krajiny to nepripúšťajú. Informácie priniesla tlačová agentúra Reuters.

Po najnovšom prírastku infekcií má Francúzsko celkovo 185.196 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom od začiatku pandémie. Zdravotnícke úrady uviedli, že počet infikovaných pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) síce plynulo klesá, ale všetky ukazovatele ochorenia COVID-19 naznačujú "väčšie šírenie koronavírusu". Reprodukčné číslo R0, ktoré rastie od začiatku mesiaca, je teraz "vyššie než 1,3", a nárast bol zaznamenaný predovšetkým za posledných 24 hodín, vysvetlili predstavitelia zdravotníctva.

Stredajší údaj o nových denných prípadoch je najvyšší od 26. júna, keď ich bolo 1588 - a zároveň je nad denným priemerom 980 prípadov z minulého týždňa a takmer dvojnásobný oproti dennému priemeru 715 infekcií v máji, keď Francúzsko začalo rušiť prísne karanténne opatrenia.

Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran v stredu už skôr vyzval občanov, aby sa neprestali chrániť pred ochorením COVID-19 spôsobovaným koronavírusom, ale dodal, že krajina "nečelí druhej vlne". Francúzsko tiež zaznamenalo za stredu 15 nových úmrtí na COVID-19, takže celkovo ich krajina hlásila 30.238 - a je to vyšší údaj než priemerný denný nárast deväť úmrtí zaznamenávaný za posledný týždeň, pripomenula agentúra Reuters.
Francúzsko má siedmy najvyšší počet mŕtvych na COVID-19 na svete.

PARÍŽ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti