Čína oznámila, že má najviac nových prípadov za posledné mesiace

1-oteckovia.jpg
Zdroj: TASR/AP Photo/Mark Schiefelbein

Najviac je výsledkom domáceho prenosu.

Čína hlásila vo štvrtok 105 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od apríla. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na čínske zdravotnícke úrady. Z nových prípadov je 102 výsledkom domáceho prenosu.

Z najnovších údajov čínskej Národnej zdravotnej komisie vyplýva, že 96 prípadov zistili v provincii Sin-ťiang na západe Číny, ktorá je od začiatku tohto mesiaca jedným z nových ohnísk nákazy v krajine. Situácia sa tam naďalej zhoršuje napriek oficiálnym predpovediam, že šírenie nákazy sa už bude spomaľovať.

Päť nových infikovaných hlásili aj severovýchodnej provincii Liao-ning, kde nákaza v továrni na spracovanie rýb a plodov mora v prístavnom meste Ta-lien spôsobila, že časti mesta museli úrady zatvoriť a zrušili aj stovky letov. Napriek týmto opatreniam sa nákaza z Ta-lienu rozšírila do deviatich iných miest. Jeden nový lokálny prípad zistili vo štvrtok aj v Pekingu. Tri dovezené prípady hlásili tiež v provinciách Jün-nan, Kuang-tung a Ša-an-si.

PEKING/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti