V Česku pribudlo najmenej prípadov za dva týždne

Monika Jankovská.
Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek

Najväčší problém má Prachaticko a Frýdeckomístecko.

V Českej republike v nedeľu pribudlo 102 prípadov koronavírusu, čo je najmenej za posledné dva týždne. Cez víkendy sa ale tiež menej testuje. Aktuálne chorých je však najviac od vypuknutia pandémie na začiatku marca, informujú Novinky.cz.

Aktuálne chorých je rekordných 4 811 ľudí. Nákaza novým typom koronavírusu sa celkovo potvrdila u 16 800 ľudí, 384 pacientov zomrelo.

Najviac postihnutým okresom v republike v prepočte na 100 000 obyvateľov zostáva Prachaticko. Podľa českého ministerstva zdravotníctva tam bolo za posledných sedem dní potvrdených približne 43 prípadov nákazy. Nákaza sa tam objavila okrem iného u zamestnancov firmy Intica Systems.

Druhým najviac postihnutým okresom je Frýdecko-Místecko, kde pripadá na 100 000 obyvateľov cez 40 pozitívnych prípadov. V susednom Karvinsku je podľa údajov ministerstva zhruba 18 nakazených na 100 000 obyvateľov. Skoro tridsať prípadov v prepočte na obyvateľa eviduje teraz Táborsko, asi 27 nakazených na 100 000 obyvateľov majú okresy Praha-západ a Nymburk.


PRAHA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti