Nová vlna koronavírusu v Belgicku: Nákaza sa šíri v troch veľkých ohniskách

Zdeno Chára
Zdroj: TASR/AP Photo/Francisco Seco

Od začiatku epidémie prišlo v krajine v dôsledku tejto choroby o život už takmer 10-tisíc ľudí.

Priemerný počet nových prípadov novej koronavírusovej infekcie v Belgicku aj naďalej rastie. V období medzi 24. júlom a 30. júlom to bolo v priemere 490,7 prípadu za deň. Podľa pondelňajších informácií belgického Inštitútu pre verejné zdravie Sciensano to v porovnaní s predchádzajúcim týždňom predstavuje nárast o 68 percent.

Tlačová agentúra Belga pripomenula, že od vypuknutia nákazy Belgicko eviduje už 69.849 infikovaných osôb. V priebehu nedele bolo zaznamenaných 447 nových prípadov.
Najväčším ohniskom novej vlny nákazy zostáva aj naďalej provincia Antverpy, ktorá hlási 1416 nových prípadov, čo je nárast o 466 infikovaných jedincov v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.

Nákaza sa začala rýchlo šíriť aj v Bruseli s výskytom 28,8 a Liege s 27,1 prípadu za jeden týždeň na 100.000 obyvateľov. To vysoko prekračuje normy Európskej únie pre zaradenie krajín na tzv. zelený zoznam bezpečných krajín - 16 prípadov týždenne na 100.000 obyvateľov.

Sciensano upozornil aj na zvýšený počet nových hospitalizácií súvisiacich s COVIDom-19. V nedeľu to bolo 25 nových prípadov, čo bolo miernym prekročením minulotýždňového priemeru - 24,4 internovaných pacientov za deň - a predstavovalo zároveň 60-percentný nárast oproti týždňu predminulému.

Podľa údajov Sciensana choroba COVID-19 spôsobuje v priemere 2,7 úmrtia za deň. Od začiatku epidémie prišlo v krajine v dôsledku tejto choroby o život 9845 ľudí. 

BRUSEL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti