ANKETA: Dali by sa proti COVID-19 zaočkovať Fico, Kollár či Matovič?

Aj medzi politkmi sú odporcovia očkovania.

Vedci po celom svete sú čoraz bližšie k vynájdeniu vakcíny proti COVID-19. Podľa odborníkov je to totiž jediná účinná zbraň proti koronavírusu, na ktorý ochorelo už celosvetovo viac ako 18 miliónov ľudí.

Hoci sú štatistiky na Slovensku miernejšie ako v okolitých krajinách, ani nám sa s nákazou nepodarilo vysporiadať.

Opýtali sme sa politikov, či by sa proti koronavírusu dali zaočkovať a či to odporúčajú aj verejnosti.

Boris Kollár, predseda NR SR

Áno.

Igor Matovič, predseda vlády

Áno, ak bude k dispozícii bezpečná vakcína.

Robert Fico, Smer

Predseda strany SMER - sociálna demokracia Robert Fico vôbec nemá chuť dať sa zaočkovať a „pchať" do seba chémiu, na ktorej zarábajú len a len farmaceutické spoločnostim, keďže za takmer každou pandémiou treba hľadať práve farmaceutické spoločnosti.

Lucia Nicholsonová, SaS

Dám sa určite zaočkovať a dám určite zaočkovať aj svoje deti. Rovnako sa k tomu stavia môj manžel a moja mama. Verejnosti by som odporučila, aby chránili svoje zdravie na základe vedeckých poznatkov a zvýšili podiel zaočkovanosti populácie, lebo len to nás ochráni pred pandémiou. Odporúčam im čerpať informácie z dôveryhodných zdrojov a nie z konšpirácií, ktoré šíria dezinformačné weby a pomätenci.

Vladimíra Marcinková, Za ľudí

Ak bude vakcína k dispozícii, dám sa zaočkovať. Vždy som sa dala očkovať voči všetkému, čo bolo povinné a vzhľadom na časté cestovanie, mám absolvované aj nepovinné očkovania typu žltačka a podobne. Nemám odborné vzdelanie v oblasti zdravotníctva a tento svoj postoj som nekonzultovala s našimi expertmi strany Za ľudí, ale osobne očkovanie považujem za kľúčový nástroj, ako zvýšiť kolektívnu imunitu voči agresívnemu vírusu Covid.

Irena Bihariová, Progresívne Slovensko

Som za povinné očkovania, ak budú  pri vakcíne dodržané všetky postupy a preukázané vedľajšie účinky. Povinné očkovanie pri takto krutých ochoreniach má aj celospoločensky ochranný aj solidárny účinok na všetkých, zároveň spoločnou ochranou pomáhame chrániť tých, ktorým by bolo očkovanie kontraindikované a nemôžu ho dostať.

BRATISLAVA/Katarína Kiššová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.