V utorok pribudlo až 49 infikovaných koronavírusom, vyliečilo sa len zopár ľudí

Ilustračná snímka.
Zdroj: AP Photo/David J. Phillip

Laboratóriá vykonali počas včerajšieho dňa 2538 testov.

V utorok potvrdili koronavírus u ďalších 49 osôb na Slovensku. Laboratóriá pritom vykonali 2538 testov.

Najviac prípadov hlási opäť Bratislava, kde nákazu potvrdili 17 osobám. V okrese Nitra majú po včerajšom dni štyri nové prípady, v okresoch Banská Štiavnica, Nové Mesto nad Váhom, Senec a Trenčín evidujú po tri prípady.


Dvoch infikovaných majú v okrese Bánovce nad Bebravou a takisto v okrese Prešov a po jednom v okresoch Dunajská Streda, Prievidza, Komárno, Malacky, Sabinov, Žilina, Humenné, Stropkov, Čadca, Šaľa, Michalovce a Levice.

Pozitívne testovaných bolo 30 žien a 19 mužov vo veku od štyroch do 73 rokov. Aktívnych prípadov je na Slovensku momentálne 611.

Vývoj situácie vo svete môžeze sledovať v prehľadnej tabuľke TU.

Nik nákaze nepodľahol, počet obetí zostáva nezmenený. Vyliečilo sa šesť pacientov, spolu tak v našej krajine ochorenie COVID-19 prekonalo 1777 ľudí.

Ako približuje ministerstvo zdravotníctva, v nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň o šesť ľudí viac ako v štatistikách za predošlý deň, spolu je hospitalizovaných 29 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 11 ľudí.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti je jeden človek, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje takisto jeden pacient.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 20.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti