Ukrajina zaradila Slovensko na červený zoznam krajín s nepriaznivou koronavírusovou situáciou

Včely Indovi kompletne zahalili tvár.
Zdroj: TASR

Pri vstupe je nutné predložiť negatívny test na koronavírus alebo absolvovať karanténu.

Ukrajinské ministerstvo zdravotníctva zaradilo na červený zoznam krajín s nepriaznivou koronavírusovou situáciou aj Slovensko. Občania 120 krajín, ktoré obsahuje spomínaný zoznam, musia pri príchode na Ukrajinu predložiť negatívny test na koronavírus alebo absolvovať karanténu. Informoval o tom portál korrespondent.net.

Zoznam by sa mal aktualizovať každý týždeň. V červenej zóne sú okrem Slovenska napríklad aj Česko, Maďarsko, Gruzínsko, Francúzsko, Nemecko, Bulharsko, Albánsko, Čiernu horu, Rusko a Čínu.

Kyjev zaradil na červený zoznam všetky krajiny, kde za posledných 14 dní počet nových prípadov nákazy koronavírusom na 100-tisíc obyvateľov prekročil rovnaký ukrajinský ukazovateľ alebo keď prírastok nakazených za posledné dva týždne o 30 percent prevyšuje rovnaký údaj za predchádzajúcich 14 dní.

Predtým Ukrajina brala do úvahy iba počty aktuálne chorých na Covid-19 na 100-tisíc obyvateľov.

Ukrajina podľa zoznamu eviduje 33 nakazených na 100-tisíc obyvateľov, čo predstavuje 20-percentný nárast. Slovensko má síce iba 5,83 prípadov nákazy na 100-tisíc obyvateľov ale ide o 32,5 percentný nárast.

KYJEV/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti