USA sú stále najpostihnutejšou krajinou, hlásia opäť vyše 1 200 úmrtí

Adam Trcka imituje jazdu na mopede
Zdroj: TASR/AP

Najhoršie je na to juh.

Spojené štáty zaznamenali 1262 ďalších úmrtí na ochorenie COVID-19 za posledných 24 hodín. Údaj platil v stredu k 20.30 h miestneho času (vo štvrtok k 02.30 h SELČ), informovala americká Univerzita Johnsa Hopkinsa.

Najväčšia ekonomika na svete zaznamenala aj ďalších 53.158 prípadov nákazy koronavírusom, uviedla univerzita so sídlom v meste Baltimore.

USA majú teraz celkovo 4 818 328 prípadov infekcie, ktoré viedli k 157 930 úmrtiam. Krajina je preto zďaleka najhoršie zasiahnutou na svete.

Prezident Donald Trump bol napriek situácii aj v stredu optimistický. Vyhlásil: "Táto vec odchádza. Odíde tak, ako odchádza všetko, a podľa môjho názoru by sa mali školy otvoriť."

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Pandémia od júna znova naberá v mnohých štátoch USA na sile, predovšetkým na juhu a západe.

V jednom z týchto štátov, na Floride, presiahol v stredu celkový počet prípadov nákazy pol milióna.

V Arizone, ďalšom vážne postihnutom štáte, malo pozitívny test na koronavírus vyše 500 väzňov vo väznici v meste Tucson - to je viac ako polovica obyvateľov zariadenia. Informovali o tom predstavitelia väzenia.

WASHINGTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti