V Trenčíne stúpa počet nakazených, 21 ľudí pozitívne testovali vo firme vyrábajúcej káble

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

V karanténe je ďalších 200 ľudí.

Na Stredné Považie sa to valí zo všetkých strán. Po troch firmách v Bánovciach nad Bebravou, Starej Turej a Potvoriciach vo štvrtok (6 .8.) oficiálne pribudol aj trenčiansky závod na výrobu autokáblov Leoni.

Ako nám povedala riaditeľka trenčianskeho regionálneho ÚVZ Ľudmila Bučková firma si urobila sama laboratórne vyšetrenia na nový koronavírus pre časť svojich zamestnancov. V stredu (5. 8.) v predpoludňajších hodinách s vedením závodu riešili opatrenia, ktoré musia prijať. Až okolo 200 ľudí by malo byť v domácej karanténe. „Pozitívnych je tam, zatiaľ, 21 zamestnancov. Aj s tými dvomi, ktorých sme my vyšetrovali," dodala.

Zdroj: TASR

V závode naďalej fungujú všetky zavedené hygienické opatrenia. Zo znenia stanoviska firmy, ktoré zverejnili na svojej webovej stránke, vyberáme: „"Zamestnancom je umožnená práca z domu, ako aj došlo k uzatvoreniu jednej prevádzky na čas karantény, čím je zredukovaný počet pracovníkov v závode. Pri vstupe do závodu je každému zmeraná telesná teplota."

V Trenčíne zomrel starší muž

Na infekčnom oddelení vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne zomrel na následky vírusu starší muž, čo potvrdila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliašová. Pitva ukázala, že príčinou úmrtia bola rozvinutá pľúcna forma COVID-19 a následné zlyhanie dýchania. „Pacient bol na COVID-19 pozitívne testovaný formou RT-PCR metódy," uviedla k prípadu.

Podľa informácií TV Markíza by malo ísť o otca jedného z policajtov trenčianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky. Člen štvorčlennej čaty je vraj tiež pozitívny a prišiel do kontaktu s viacerými kolegami. Na polícii sú preto v strehu.

Podľa trenčianskeho krajského policajného hovorcu Pavla Kudličku podozrenie na COVID-19 je u jedného policajta, chod jednotky však zabezpečili. Popoludní preto nariadili robiť testy celej čate.

Viac v reportáži Michala Bujnu.

 

Celé vydanie štvrtkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

TRENČÍN/Michal Bujna, zg, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trenčín

Dôležité udalosti