Nové prípady: Máme jeden z najvyšších denných prírastkov od začiatku koronavírusovej epidémie

cry.jpg
Zdroj: AP Photo/Andy Wong

Vyšší počet laboratóriá zaznamenali naposledy pred vyše troma mesiacmi.

V stredu pribudlo ďalších 63 prípadov nákazy novým koronavírusom. V laboratóriách bolo vykonaných 2667 testov. Celkový počet pozitívnych prípadov u nás je tak doteraz na čísle 2480.

Od začiatku šírenia epidémie na Slovensku ide o siedmy najvyšší denný prírastok oficiálne potvrdených prípadov. Vyšší počet laboratóriá zaznamenali naposledy 22. apríla, kedy počet infikovaných stúpol o 81.

Dobrou správou je, že vyšší nárast máme aj pri vyliečených pacientoch. Z ochorenia COVID-19 sa zotavilo ďalších 47 osôb, celkovo sa tak uzdravilo už 1824 ľudí. V stredu nákaze nepodľahol nik, počet obetí zostáva 29.

Pozitívne testovaných bolo v stredu 32 žien a 31 mužov vo veku od 15 do 81 rokov. Najviac pacientov, konkrétne 15, má po včerajšom dni okres Trenčín.

Čítajte viac: V Trenčíne stúpa počet nakazených, 21 ľudí pozitívne testovali vo firme vyrábajúcej káble

V okrese Bánovce nad Bebravou evidujú 14 nových prípadov. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) približuje, že ide zväčša o kontakty už potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v jednej z miestnych firiem. V nej boli nariadené všetky potrebné protiepidemické opatrenia a izolácia pre zamestnancov. Ide najmä o rodinných príslušníkov, ktorí boli už pred testovaním v domácej izolácii.

V Bratislave hlásia po včerajšom dni desať pozitívnych, v okrese Prievidza šiestich. Okres Vranov nad Topľou má štyroch pozitívnych a Košice tri nové prípady.

Po dvoch nakazených evidujú v okresoch Poprad a Ilava a po jednom v okresoch Prešov, Čadca, Malacky, Stará Ľubovňa, Rožňava, Nové Mesto nad Váhom a Považská Bystrica. Počet aktívnych prípadov v celej krajine je momentálne 627.

Ako približuje rezort zdravotníctva, stav v nemocniciach je v porovnaní so včerajšími štatistikami bez zmeny. S ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň je hospitalizovaných 29 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 11 pacientov.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti leží jedna osoba, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje rovnako jeden človek.

Sedemdňový kĺzavý medián stúpol na hodnotu 27.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti