Slovensko má ďalšiu obeť koronavírusu a desiatky nových nakazených

Ilustračná snímka.
Zdroj: AP Photo/Fernando Vergara

Umelú pľúcnu ventiláciu potrebujú piati pacienti.

Vo štvrtok pribudlo na Slovensku 43 pozitívne testovaných osôb na nový koronavírus. Laboratóriá vyhodnotili 2473 vzoriek. Doteraz bolo v našej krajine 2523 pozitívnych prípadov.

Ešte v priebehu včerajšieho dňa rezort zdravotníctva informoval, že ochoreniu COVID-19 podľahla ďalšia osoba. Pribudla však okrem toho ešte jedna obeť, a to 78-ročná pacientka s pľúcnou formou ochorenia, ktorá skonala v prešovskej fakultnej nemocnici. Počet obetí tak u nás stúpol na 31.

Vývoj situácie vo svete sledujte v prehľadnej tabuľke TU.

Najviac nových prípadov hlásia tentoraz v Bratislave, kde potvrdili nákazu 12 ľuďom, nasleduje okres Prievidza s ôsmimi novými prípadmi.

Po tri prípady evidujú v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Košice a Nové Zámky, o jeden menej v okresoch Senec a Dunajská Streda.

Po jednom pozitívne testovanom majú v okresoch Bardejov, Galanta, Malacky, Partizánske, Púchov, Revúca, Šaľa, Trnava, Vranov nad Topľou a Žilina. Medzi novými prípadmi je 16 žien a 27 mužov vo veku od päť do 80 rokov.

Dobrou dprávou je, že z nákazy sa vyliečilo ďalších 22 ľudí. Celkovo sa uzdravilo už 1846 infikovaných.

Zmenil sa aj stav v nemocniciach, kde prijali 12 pacientov. Hospitalizovaných je 41 osôb, z toho potvrdené ochorenie má 19 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii piati.

Sedemdňový kĺzavý medián stúpol po štvrtku na hodnotu 43.

Ako informuje rezort zdravotníctva, budúci týždeň na pôde ministerstva zasadne Pandemická komisia vlády SR a v prípade potreby sa operatívne zvolá tiež konzílium epidemiológov.

"Ministerstvo zdravotníctva pozorne sleduje epidemiologickú situáciu, sme pripravení operatívne reagovať, v súčinnosti s hlavným hygienikom a ďalšími odborníkmi," dodáva.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.