Česi musia do karantény, ak cestujú do Slovinska

Tranzit bez karantény je možný iba vtedy, ak prejazd nepresiahne 12 hodín.

Slovinsko opäť zaradilo Česko na zoznam stredne rizikových krajín pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu.

Ľudia, ktorí z Česka pricestujú do Slovinska, tak až na výnimky budú musieť podstúpiť povinnú dvojtýždňovú karanténu. Informoval o tom v piatok spravodajský portál idnes.cz .

České ministerstvo zahraničných vecí na svojej webovej stránke uviedlo, že táto zmena vstúpila do platnosti 6. augusta.

Česká republika sa na slovinskom zozname krajín aktuálne nachádza v tzv. žltej kategórii. Nariadenie platí pre občanov Českej republiky a osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v tejto krajine.

Výnimka sa týka iba ľudí dochádzajúcich za prácou alebo osôb pracujúcich v medzinárodnej doprave. Tí po vstupe na územie Slovinska nemusia podstúpiť karanténu.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Tranzit cez Slovinsko je povolený bez karantény iba vtedy, ak prejazd nepresiahne 12 hodín.

Slovinsko zaradilo Česko pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu na zoznam menej bezpečných krajín ešte začiatkom júla. Slovinsko nakoniec zmenilo svoje pôvodné rozhodnutie a od utorka 7. júla znova zaradilo Česko na takzvaný zelený zoznam bezpečných štátov. Na zozname epidemiologicky menej bezpečných oblastí však vtedy zostal Moravskosliezsky kraj. Od 17. júla mohli Česi cestovať do Slovinska bez obmedzení.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

PRAHA, ĽUBĽANA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Slovinsko

Dôležité udalosti