Nemecko opäť hlási viac ako tisíc nových prípadov koronavírusu

Počet prípad v krajine aktuálne činí 214.214.

V Nemecku pribudlo za posledných 24 hodín 1147 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. S odvolaním sa na údaje z Inštitútu Roberta Kocha (RKI) o tom v piatok informovala agentúra Reuters.

Po strede, keď v Nemecku zaznamenali 1045 nových prípadov ochorenia COVID-19, ide od 7. mája už o druhý denný nárast o viac ako 1000 prípadov.

Počet osôb, ktoré mali pozitívne výsledky testov na koronavírus SARS-CoV-2, tak v Nemecku od začiatku pandémie stúpol na 214.214. Počet úmrtí na komplikácie spôsobené ochorením COVID-19 sa zvýšil o osem na 9183.

Počet prípadov nákazy v Nemecku začal opäť stúpať pred niekoľkými týždňami. Najnovší denný nárast nesúvisí s lokalizovanými ohniskami, ako tomu bolo v polovici júna v prípade bitúnku v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, ale prípady sa vyskytli v celej krajine.

V nasledujúcich dňoch sa navyše končia prázdniny v 16 spolkových krajinách. Už vo štvrtok sa vrátili žiaci do škôl v Hamburgu.

Vo štvrtok spolkový minister zdravotníctva Jens Spahn oznámil, že každý, kto sa vráti do Nemecka z oblasti považovanej z hľadiska šírenia koronavírusu za rizikovú, sa musí dať od soboty bezplatne testovať.

Z krajín Európskej únie sú podľa RKI medzi rizikovými krajinami Luxembursko a tri španielske regióny - Aragónsko, Katalánsko a Navarra. Miesta na testovanie budú zriadené v prvom rade na letiskách; takáto možnosť však bude k dispozícii aj v prípade návratu vlakom alebo autom.

Ak niekto testovanie odmietne, môže dostať pokutu až do výšky 25.000 eur.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.