Trenčiansky kraj zaznamenal nové ohniská. Do karantény vzali zamestnancov dvoch firiem

ZahrHologram_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Tentoraz zo Starej Turej a Potvoríc neďaleko Nového Mesta nad Váhom

Na strednom Považí mohutnie vlna koronavírusu. Hygienici v ohniskách nákazy sprísňujú opatrenia. Je dobré vedieť, kde sa v uplynulých dňoch pohybovali ľudia, s ktorými sa stretávate.

V Starej Turej museli isť do karantény okrem zamestnancov aj viacerí rodinný príslušníci. Jeden zo zamestancov bol dokonca na svadbe a účastníci tejto veselice putovali tiež do karantény. Celkovo je nariadená karanténa deväťdesiatim ľuďom.

"To druhé ohnisko máme z jedného výrobného závodu v Novom Meste, obec Potvorice, kde teda máme päť pozitívnych prípadov," povedala riaditeľka RÚVZ Trenčín Ľudmila Bučková.

Podľa starostu obce, firmu úrad nezatvoril. „Vo firme ASKOLL pracuje asi 180 pracovníkov. Firma ďalej pracuje, sú pozorovaní všetci. jedná sa o firmu, ktorá sa nachádza na okraji obce Potvoríc, čiže na území vo vnútri obce nemáme žiadny pozitívny prípad," tvrdí Peter Kučík, starosta obce Potvorice.

Pýtali sme sa na to aj riaditeľky. „Závod sme neuzatvárali z toho dôvodu, že osoby sú momentálne v karanténe,ale od piateho ôsmy je tam v tom závode celozávodná dovolenka. Čiže všetci sú vlastne v karanténe ? Všetci sú v karanténe," potvrdila Bučková.

Z tohto zdroja išlo do karantény 190 ľudí. Len za posledné dva dni dali v kraji ocitlo do karantény spolu s Bánovskou firmou štyristo ľudí. Okres Nové Mesto nad Váhom patril medzi najmenej zasiahnuté vírusom. Zo dňa na deň sa však situácia mení.

VIac sa dozviete z reportáže Michala Bujnu.

Celé vydanie stredajších Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  

TRENČIANSKY KRAJ/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti