Európska únia vyradila Maroko zo zoznamu bezpečných tretích krajín

Jürgen Klopp - tréner Liverpoolu.
Zdroj: AP Photo/Rebecca Blackwell

Bezpečných tretích krajín je už iba desať.

Zoznam bezpečných tretích krajín, pre ktorých občanov z dôvodu koronavírusovej pandémie neplatí zákaz vstupu do Európskej únie, sa v piatok zúžil na desať. Stalo sa tak po tom, čo z neho pre vysoký počet nakazených osôb vyradili Maroko. Na zmene v tomto zozname sa dohodli zástupcovia členských krajín EÚ v Bruseli, informovala agentúra Reuters.

Na zozname bezpečných krajín figurujú aktuálne Austrália, Gruzínsko, Japonsko, Južná Kórea, Kanada, Nový Zéland, Rwanda, Thajsko, Tunisko a Uruguaj.
Minulý týždeň z neho EÚ vyradila Alžírsko.

Naďalej platí, že Čína pribudne na tento zoznam za predpokladu, že recipročne zruší všetky obmedzenia týkajúce sa európskych občanov vstupujúcich na jej územie.

Maroko za uplynulý týždeň zaznamenalo rekordných 6385 nových prípadov nákazy, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa. Krajina dosiaľ eviduje celkovo 29.644 prípadov infekcie a 449 úmrtí.

Kritériami na zaradenie do zoznamu sú najmä epidemiologická situácia, opatrenia zavádzané na zabránenie šíreniu choroby COVID-19, ako aj hospodárske a sociálne hľadiská.

BELGICKO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti