Muž (†90) sa osobne rozlúčil s chorou manželkou, o pár dní zomrel na koronavírus aj on

Ilustračná snímka.
Zdroj: Facebook/Scott Hooper

Bol si vedomý možnej nákazy, napriek tomu ju chcel poslednýkrát vidieť.

Srdcervúci príbeh z Ameriky, o ktorom informovalo USA Today . Sam Reck (†90) zomrel 1. augusta vo floridskej nemocnici na nový koronavírus v rovnakej izbe, v ktorej len 18 dní predtým skonala na rovnaké ochorenie jeho 86-ročná manželka JoAnn.

Príbuzní tvrdia, že sú si istí, že Sam sa vírusom nakazil práve od svojej polovičky, s ktorou prežil 30 rokov. Zároveň si však podľa nich uvedomoval riziko možnej nákazy.

Manželia žili v opatrovateľskom dome. Keď však JoAnn ochorela koronavírusom SARS-CoV-2, Sam trval na tom, aby sa s ňou mohol rozlúčiť osobne.

„Povedal, že nech sa stane čokoľvek, je veľmi šťastný, že mal príležitosť rozlúčiť sa s ňou a ešte raz ju držať za ruku," hovorí JoAnnin syn z prvého manželstva Scott.

JoAnn začala na začiatku júla kašľať, následne sa k tomu pridala aj horúčka. Testy odhalili prítomnosť koronavírusu.

Rodina sa rozhodla, že vzhľadom na jej zdravotný stav pred pľúcnou ventiláciou uprednostní paliatívnu starostlivosť, počas ktorej ju mohli navštevovať.

Dva týždne po tom, ako bol osobne dať zbohom manželke, mu zistili koronavírus a hospitalizovali ho v rovnakej izbe, v ktorej ležala jeho nebohá manželka. O 18 dní neskôr zomrel aj on.

„Povedal mi, že mal dobrý život. Nikdy nečakal, že sa dožije 90 rokov. Najdôležitejšie pre neho bolo, že sa mohol starať o rodinu. Navždy si budem vážiť, čo za tie roky pre nás robil," uzavrela dcéra Holly.

Another clip of Sam and my mom.

Uverejnil používateľ Scott Hooper Štvrtok 16. júla 2020

Zdroj: Facebook/Scott Hooper

FLORIDA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.