Desiatky infikovaných vo firme z juhu Slovenska vyrábajúcej sendviče a plnené bagety

Veci, ktoré u hudobníkov zadržala NAKA.
Zdroj: TV Markíza

Informáciu potvrdil aj primátor mesta.

Najviac prípadov nákazy COVID-19 má momentálne mesto na juhu Slovenska. Sládkovičovo hlási desiatky pozitívnych ľudí. Všetci sú z fabriky, ktorá vyrába a distribuuje známe bagety a sendviče po celom Slovensku i v zahraničí. Vedenie spoločnosti a mesto začali okamžite konať. 

Fabrika na okraji Sládkovičova zamestnáva viac ako 550 ľudí. Z nich prvá várka testov potvrdila až 21 infikovaných pracovníkov koronavírusom.


Vedenie nám počet nakazených potvrdilo, no podľa nich pozitívne testovaní boli vraj ľudia z dodávateľských spoločností, ktorí pre nich pracujú. Všetci sú v karanténe.   

Mesto na počet nakazených ihneď zareagovalo. Zrušilo všetky plánované spoločenské akcie. Narýchlo zvolali  mestské zastupiteľstvo.  

Niektorých miestnych vysoké číslo pozitívne testovaných ľudí zaskočilo, no snažia sa nepodliehať panike. 

Výsledky zvyšných testov zamestnancov by mali byť známe vo štvrtok.

Podľa oficiálneho vyhlásenia Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín neexistuje dôkaz, že by potraviny v súvislosti s COVID-19 predstavovali pre verejnosť nejaké riziko. Za hlavný spôsob prenosu sa považuje prenos z človeka na človeka, najmä prostredníctvom respiračných kvapôčok, ktoré infikované osoby vypúšťajú kýchaním, kašľaním alebo vydychovaním.

 


O firme

Spoločnosť Fekollini sa zaoberá výrobou a distribúciou bagiet a sendvičov. Distribuuje produkty po celom Slovensku, ale aj do iných krajín, ako napríklad do Rakúska. Ich výrobky sú olepované značkou „Pierre Baguette". Potvrdil to aj primátor mesta Sládkovičovo Anton Szabó.

Na oficiálnej stránke firma uvádza, že denne vyrobí až 200 000 produktov. Tie sa podľa príspevku od spoločnosti vyrábajú za prísnych bezpečnostných opatrení.

Máme pre vás pre vás prácu, do ktorej budete chodiť s chuťou

Zdroj: Facebook/Pierre Baguette Original

GALANTA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Galanta

Dôležité udalosti