Grécko má najvyšší počet nových prípadov nákazy od vypuknutia pandémie

V krajine už evidujú vyše 6 000 nakazených.

Grécko zaznamenalo za posledných 24 hodín rekordných 262 nových prípadov nákazy koronavírusom. Od začiatku pandémie je to v Grécku vôbec najvyšší denný nárast nakazených, informovala v stredu agentúra AFP.

V súvislosti s novým druhom koronavíuru zomreli za tento čas zároveň aj ďalší dvaja ľudia, čím sa celkový počet obetí nákazy zvýšil na 216. Od začiatku pandémie zároveň v Grécku zaznamenali celkovo už takmer 6000 prípadov infekcie.

Z aktuálneho nárastu prípadov obviňujú tamojšie úrady nedodržiavanie nariadení rozstupov medzi ľuďmi v reštauráciách, baroch či na verejných zhromaždeniach.

Grécka vláda nariadila v pondelok zákaz nočnej prevádzky takýchto podnikov v niektorých najvyhľadávanejších dovolenkových destináciách. Reštaurácie a bary sú tak od polnoci do siedmej rána zatvorené na ostrovoch Mykonos, Santorini, Korfu, Rodos a Kréta. Opatrenie ostane v platnosti minimálne do 23. augusta.

Zároveň budú musieť cestujúci prichádzajúci letecky z Belgicka, Česka, Holandska, Španielska a Švédska od 17. augusta predložiť negatívny test na koronavírus. Rovnaké opatrenie platí pre všetkých, ktorí do Grécka vstúpia cez hraničné prechody.

Súvislosť s príchodmi zo zahraničia sa však v Grécku v súčasnosti pripisuje iba približne desiatim percentám z celkových prípadov nákazy koronavírusom.

Francúzsko hlási najvyšší počet prípadov nákazy koronavírusom od 6. mája

Francúzsko za predchádzajúci deň zaznamenalo 2524 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Ide o najvyšší denný nárast od 6. mája, informovala v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na ministerstvo zdravotníctva.

Celkový počet infikovaných tak stúpol na 206.696.

Vo Francúzsku vykonali za posledný týždeň 600.000 testov, pozitívne výsledky malo viac ako 11.600 ľudí.

Za uplynulých 24 hodín pribudlo 18 nových ohnísk, čím sa ich celkový počet zvýšil na 896.
Vo Francúzsku však došlo k poklesu počtu pacientov vo vážnom stave ležiacich na jednotkách intenzívnej starostlivosti - aktuálne ich je 379.

Celkovo chorobe COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, vo Francúzsku podľahlo 30.371 ľudí, čo predstavuje tretí najvyšší počet v Európe po Británii a Taliansku.

ATÉNY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Grécko

Dôležité udalosti