Výrobca bagiet Pierre Baguette už má 31 nakazených pracovníkov. Skontrolujú aj výrobky

V meste sú zakázané kultúrne a športové podujatia. Hygienici majú vraj situáciu pod kontrolou.

Sládkovičovo hlási ďalších pozitívnych ľudí na COVID-19. Počet nakazených koronavírusom sa zvýšil opäť vo fabrike na výrobu bagiet a sendvičov. Pre vážnu situáciu zasadal v meste krízový štáb a dohodol sa na prísnych opatreniach.

Vedenie fabriky Fekollini, ktorá vyrába bagety a sendviče Pierre Baguette, dalo plošne na vlastné náklady otestovať viac ako 566 zamestnancov. Prvé výsledky testov v stredu ukázali 21 pozitívnych. Vo štvrtok o pol deviatej ráno na krízovom štábe na mestskom úrade odznela zlá správa. Počet nakazených koronavírusom sa vo fabrike zvýšil.

K dnešnému dňu (štvrtok, 13. augusta) je infikovaných tridsať osôb. Krátko pred obedom sa číslo zvýšilo. Regionálna hygienička v Galante ohlásila ešte o jeden prípad viac. Dokopy má Pierre Baguette 31 pozitívne testovaných ľudí.

Podľa vedenia fabriky sú to väčšinou externí pracovníci z dodávateľských spoločností, najmä zo Srbska a Ukrajiny. Všetci sú v izolácii. Aj napriek vážnej situácii sa bagety a sendviče vo fabrike stále vyrábajú.

Vyzerá to tak, že hygienici majú ohnisko nákazy pod kontrolou. Testujú ďalších a dohľadávajú aj ľudí, s ktorými boli v kontakte.

Nemusí však ísť o konečné číslo. Mnoho pracovníkov býva v ubytovniach s ďalšími ľuďmi.

Pre nepriaznivú situáciu v Sládkovičove pozastavili na dva týždne organizovanie všetkých verejných športových a kultúrnych podujatí, na ktorých sa zúčastňuje väčší počet ľudí.

Kým v meste zasadal krízový štáb, do fabriky Fekollini prišla kontrola zo štátnej veterinárnej a potravinovej správy. Odobrali vzorky výrobkov, ktoré zaslali na kontrolu do veterinárneho a potravinového ústavu v Dolnom Kubíne.

Viac sa dozviete v reportáži Romana Ruttkaya.


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

SLÁDKOVIČOVO/TVNOVINY

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sládkovičovo

Dôležité udalosti