Nemecko očakáva vakcínu na nový koronavírus v najbližších mesiacoch

Bez názvu.jpg
Zdroj: TASR/AP

Konkrétny mesiac ale nie je známy.

Nemecko očakáva, že v najbližších mesiacoch bude mať k dispozícií vakcínu proti koronavírusu SARS-CoV-2. Uviedol to nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn vo štvrtkovom rannom vysielaní televízie ZDF, informovala agentúra Reuters.

"Mám optimistické očakávania, že v nasledujúcich mesiacoch, avšak určite budúci rok, bude vakcína k dispozícii," uviedol Spahn. Neuviedol konkrétny mesiac a ani to, ako často budú ľudia musieť byť očkovaní a ako dlho bude trvať nadobudnutá imunita.

Berlínsky Inštitút Roberta Kocha v stredu vydal správu, že vakcína bude k dispozícií už túto jeseň, avšak neskôr túto informáciu stiahol. Podľa hovorkyne inštitútu išlo o starú verziu dokumentu, na ktorom inštitút stále pracuje, informuje stanica Deutsche Welle.

Spahn vyjadril pochybnosti ohľadom ruskej vakcíny, ktorú Moskva schválila v utorok. "Pokiaľ vieme, vakcína nebola dostatočne testovaná," zdôraznil podľa nemeckej rozhlasovej stanice. Naznačil tiež, že Rusko nebolo dostatočne transparentné ohľadne výskumu a testovacích metód vakcíny.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti