COVID-19 u nás potvrdili ďalším 62 ľuďom, vyliečilo sa ich iba zopár

Najviac prípadov majú po štvrtku v okresoch Nové Mesto nad Váhom a Trenčín.

Vo štvrtok pribudli na Slovensku ďalší 62 pacienti, ktorým potvrdili COVID-19. Laboratóriá vykonali 2738 testov.

Jedenásti pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch Nové Mesto nad Váhom a Trenčín. Desať infikovaných hlási Bratislava, štyroch okres Dunajská Streda, po tri prípady majú okresy Nitra, Vranov nad Topľou, Košice a Trnava.

Dvoch nových nakazených má po včerajšom dni okres Galanta a rovnako okresy Žilina a Medzilaborce. Po jednom prípade majú okresy Humenné, Malacky, Sabinov, Stropkov, Šaľa, Skalica, Pezinok a Považská Bystrica. Medzi novými nakazenými je 26 mužov a 36 žien, sú vo veku od deväť do 84 rokov.

Prečítajte si tiež: Niektorí z nových pacientov sa nakazili na rodinných oslavách, iní prišli zo zahraničia

Počet vyliečených stúpol vo štvrtok o päť. Doteraz sa tak z nákazy dostalo už 1944 ľudí. Celkový počet pozitívnych prípadov na Slovensku doteraz je 2801. S aktívnym ochorením COVID-19 je u nás momentálne 826 osôb.

Počet zosnulých, u ktorých bolo potvrdené ochorenie COVID-19, zostáva na čísle 31.

Ako informuje ministerstvo zdravotníctva, zmena po včerajšom dni nastala v nemocniciach, odkiaľ domov prepustili šiestich pacientov. Momentálne je hospitalizovaných 51 osôb.

Ochorenie bolo potvrdené u 37 osôb. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyria pacienti.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 43.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti