Niektorí z nových pacientov sa nakazili na rodinných oslavách, iní prišli zo zahraničia

Kométa C/2020 F3 Neowise na večernej oblohe nad maďarským mestom Salgótarján.
Zdroj: TASR/Geoff Crimmins/The Moscow-Pullman Daily News via AP

Hygienici opätovne odporúčajú zvážiť organizovanie veľkých udalostí.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) identifikovali za včerajší deň spolu 62 nových prípadov ochorenia COVID-19. Početnejší výskyt zaznamenali okresy Trenčín a Nové Mesto nad Váhom, kde pribudlo po 11 pacientov.

V Bratislave je nových prípadov desať, po tri prípady hlásia okresy Vranov nad Topľou, Trnava, Košice a Nitra a štyroch pacientov eviduje okres Dunajská Streda.

Ako informuje Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) na svojom Facebooku, v okresoch Trenčín a Nové Mesto nad Váhom ide zväčša o potvrdené prípady ochorenia COVID-19, ktoré súvisia s dvoma rodinnými oslavami. Niektoré osoby sa pritom zúčastnili na oboch udalostiach.

"Epidemiológovia zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia, pokračujú v epidemiologickom vyšetrovaní, úzkym kontaktom nariaďujú izoláciu a testovanie na ochorenie COVID-19," informuje ÚVZ.

Hygienici opätovne odporúčajú zvážiť organizovanie veľkých rodinných osláv a návštev, na ktorých sa zíde väčší počet ľudí. "Upozorňujeme, že tieto príležitosti predstavujú vhodné podmienky pre šírenie nového koronavírusu – nakazení môžu byť bez príznakov ochorenia, ale infekční, ľudia sú v blízkom kontakte, často aj v uzavretých priestoroch s nedostatočným vetraním," varujú.


V okrese Dunajská Streda sú nové prípady nákazy koronavírusom importy zo zahraničia. Ide o členov spoločnej domácnosti, ktorí sú v izolácii. Rovnako aj je to aj v nitrianskom okrese. V jednom prípade ide o úzky kontakt už potvrdeného pacienta.

Noví pozitívní v trnavskom okrese sú v epidemiologickej súvislosti s pacientom v okrese Vranov nad Topľou. Tam včera pribudli tri nové prípady ochorenia COVID-19, ktoré taktiež súvisia s už potvrdenými pacientmi.

V Košiciach evidujú sporadické prípady ochorenia COVID-19, epidemiologické vyšetrovanie stále pokračuje. V Bratislave evidujú šesť importovaných prípadov zo zahraničia, ďalšie potvrdené prípady sú v epidemiologickej súvislosti ako kontakty už pozitívnych osôb.

Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti