Sobotné testovanie: Pribudlo ďalších 47 pacientov s ochorením COVID-19, nikto sa nevyliečil

Počet aktuálne chorých tak stúpol na 902.

V sobotu otestovali slovenské laboratória vzorky od 2013 ľudí, 47 z nich bolo pozitívnych. Celkový počet infikovaných pacientov koronavírusom od začiatku epidémie tak na Slovensku stúpol na 2 902. Aktuálne štatistiky uverejnilo Národné centrum zdravotníckych informácií.

Najviac prípadov nákazy pribudlo v bratislavskom okrese (12). Nasleduje Okres Senec (5), Prievidza a Trenčín (po 4), Prešov a Trnava (po 3) a Poprad so Skalicou a Michalovcami (po 2). Po jednom pacientovi pribudlo v okresoch Bánovce nad Bebravou, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Nitra, Nové Zámky, Pezinok, Sabinov, Trebišov a Vranov nad Topľou.

Medzi novými prípadmi je 26 mužov a 21 žien vo veku od 6 do 89 rokov.

"Nové potvrdené prípady ochorenia COVID-19 za včerajší deň sú identifikované ako úzke kontakty potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, import zo zahraničia, v regiónoch je zaznamenaný aj sporadický výskyt ochorenia COVID-19. V niektorých prípadoch ešte prebieha epidemiologické vyšetrovani," uviedol Úrad verejného zdravotníctva SR.

Nikto sa nevyliečil

Zlou správou je, že sa z ochorenia nepodarilo vyliečiť žiadnemu aktuálnemu pacientovi. Naopak dobrou správou je, že nepribudla žiadna obeť.

Aktuálne tak trpí ochorením COVID-19 na Slovensku 902 ľudí.

Hospitalizovaných je 53 osôb, v sobotu k nim pribudli traja. Dokopy 37 z nich už má potvrdený COVID-19, zvyšok ešte čaká na výsledky testovania. Dvaja pacienti sú na JIS a štyria na pľúčnej ventilácii.

Sedemdňový kĺzavý medián zostáva na hodnote 49.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti