Taliansko zatvorilo diskotéky a nariadilo rúška v noci na verejných miestach

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör.
Zdroj: Mauro Scrobogna/LaPresse via AP

Nové opatrenie začnú platiť v pondelok a budú trvať do 7. septembra.

Taliansko nariadilo trojtýždňové zatvorenie všetkých diskoték a tanečných priestorov, pretože zažíva nárast v prípadoch nákazy koronavírusom. Zhoršenie situácie pripisujú úrady sčasti aj mladým návštevníkom či účastníkom večierkov.

V dekréte, podpísanom ministrom zdravotníctva Robertom Speranzom, vláda tiež nariaďuje, že od 18.00 h do 06.00 h bude povinné nosiť rúško na verejných miestach, kde sa môžu vytvárať skupiny ľudí.

Nové opatrenie, ktoré začne platiť v pondelok a bude trvať do 7. septembra, prišlo po sporoch medzi vládou a regiónmi o sektor nočného života. Ten totiž zamestnáva takmer 50.000 ľudí v 3000 kluboch po celej krajine, uviedli odbory nočných podnikov SILB.
Rozhodnutie padlo počas veľkého víkendového sviatku "Ferragosto", keď ide väčšina Talianov na pláž.

Talianske noviny priniesli v posledných dňoch zábery na davy mladých prázdninujúcich ľudí, ktorí oslavujú a zabávajú sa na diskotékach pod holým nebom. Zdravotnícke úrady vyjadrili obavy, že nákaza koronavírusom sa môže znovu veľmi rozšíriť.

Niektoré regióny, napríklad Kalábria na juhu, už nariadili zatvorenie diskoték a ďalších tančiarní, ale iné, ako Sardínia, ich nechali otvorené.

Taliansko bolo prvou krajinou Európy, ktorú zasiahla koronavírusová kríza - zaznamenalo celkovo takmer 254.000 prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 35.000 úmrtí.

TALIANSKO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti