Celkový počet obetí koronavírusu v Austrálii presiahol 400

0108_Nuchac_III__01_08_P30_So_20_15__12.mp4
Zdroj: TASR/James Ross/AAP Image via AP

V pondelok v štáte Viktória zaznamenali 25 úmrtí.

Celkový počet obetí koronavírusu v Austrálii prekročil hranicu 400 po tom, ako bolo 25 úmrtí v dôsledku choroby COVID-19 zaznamenaných v pondelok v štáte Viktória, čo je nový denný rekord od začiatku pandémie, informovala agentúra DPA.

Uvedených 25 úmrtí zvýšilo počet obetí pandémie v krajine na celkových 421. Tri zo štyroch úmrtí v Austrálii pochádzajú z Viktórie, ktorá je epicentrom druhej vlny epidémie v krajine.
Ministerstvo zdravotníctva Viktórie na Twitteri uviedlo, že za posledných 24 hodín bolo v štáte zaznamenaných 282 nových prípadov nákazy koronavírusom. Nové číslo naznačuje trvalý pokles nových prípadov nákazy, odkedy bola hlavnom meste Viktórie Melbourne zavedená prísna karanténa.

V Melbourne, v ktorom žije 4,9 milióna ľudí, platí šesťtýždňové obmedzenie pohybu, v rámci ktorého úrady nariadili nočný zákaz vychádzania a povinné nosenie rúšok. Ostatné austrálske štáty zakázali ľuďom z Viktórie prekročiť ich hranice. Každý, komu bude udelená výnimka na vstup, sa musí na vlastné náklady podrobiť dvojtýždňovej karanténe.

SYDNEY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti