Mesto Wu-chan, odkiaľ sa rozšíril koronavírus, v auguste: Hlava na hlave na kúpalisku

Nudista naháňa diviaka, ktorý mu ukradol laptop.
Zdroj: Profimedia

Zábery z bazéna pochádzajú z 15. augusta.

Najnovšie fotografie z čínskeho mesta Wu-chan, kde zaznamenali prvý prípad koronavírusu na svete, vyzerajú, akoby tam bol COVID-19 už iba spomienkou. Začiatkom roka 2020 bol Wu-chan najsledovanejším miestom na Zemi, no zdá sa, že tie časy sú už preč. Po veľmi prísnych opatreniach sú už ľudia voľní. Aspoň to tak vyzerá podľa záberov z 15. augusta, ktoré zverejnila agentúra Profimedia.

Množstvo ľudí si užíva horúce letné dni na miestnom kúpalisku. V bazéne bola hlava na hlave. Žiadne rúška ani žiadne odstupy a zdá sa, že už ani strach. Po ôsmich mesiacoch od vypuknutia nákazy je tu všetko po starom. Tisícky ľudí sledovali z bazénov pripravenú šou, držali sa za ruky a nemali s tým žiadny problém.

Zdroj: Profimedia

Mesto Wu-chan je považované za epicentrum vzniku nového typu koronavírusu, ktorý sa následne rozšíril v Číne a po celom svete. Za zdroj nákazy sa zatiaľ považuje skupina ľudí pracujúcich na trhoch so zvieratami.

V súčasnosti sa na celom svete nakazilo už takmer 22 miliónov ľudí. Vyše 773-tisíc ochoreniu COVID-19 podľahlo, ďalších viac ako 14 miliónov sa už vyliečilo. Samotná Čína hlási takmer 85-tisíc prípadov nákazy v celej krajine a z toho 4 634 ľudí zahynulo. Najviac prípadov koronavírusu zaznamenali Spojené štáty americké, Brazília, India, Rusko a Latinská Amerika. Podrobné údaje z celého sveta si môžete pozrieť v našej tabuľke.

WU-CHAN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Čína

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.