Mladomanželom zrušila svadbu polícia. Porušili opatrenia proti šíreniu nákazy

Najmenej aktívnych prípadov.
Zdroj: Shutterstock.com

Na hostine sa zišlo vyše 100 ľudí.

Polícia v obvode Blackburn with Darwen v severozápadnej časti Anglicka v nedeľu ukončila svadobnú hostinu z dôvodu porušenia opatrení zavedených v súvislosti s ochorením COVID-19. Informovala o tom v pondelok webová stránka stanice stanica BBC.

Policajti reagovali na správu o porušení opatrení a prišli na svadobnú recepciu, kde bolo prítomných viac ako 100 hostí.

Podľa polície išlo o "jasné porušenie miestnych i celoštátnych obmedzení", ktoré vystavujú riziku každého, kto bol na hostine prítomný.

Zhromaždenie bolo rozpustené. Ďalšie kroky síce polícia nepodnikla, účastníkov však vyzvala, aby spolupracovali a dodržiavali nariadenia a obmedzenia.

Dominic Harrison, riaditeľ verejného zdravotníctva v obvode Blackburn with Darwen, označil túto svadobnú hostinu za nespravodlivú voči väčšine obyvateľstva, ktorá nariadenia úradov dodržiava. "Mnohí ľudia prinášajú obete a voči nim niečo takého nie je spravodlivé," povedal.

Blackburn with Darwen je samostatný samosprávny obvod tvorený mestami Blackburn a Darwen. Leží v grófstve Lancashire a má približne 147 400 obyvateľov.

Úrady tohto obvodu 14. júla oznámili zavedenie nových opatrení s cieľom zabrániť šíreniu nákazy koronavírusom. Opatrenia zahŕňajú obmedzenia návštev i fyzických kontaktov medzi osobami.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti