Člen vedenia ružomberskej radnice má koronavírus, primátor je negatívny

Reflex
Zdroj: TASR

Úrad budú dezinfikovať.

Nákazu novým koronavírusom potvrdili u jedného zo zamestnancov ružomberskej radnice. Primátor Igor Čombor nemá nový koronavírus, čo ukázali výsledky utorňajšieho testovania, ktoré boli negatívne.

Pozitívny zamestnanec mesta je momentálne v domácej karanténe. Všetci ďalší zamestnanci mestského úradu sú nahlásení Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši, v najbližšom čase ich otestujú. V karanténe zatiaľ neostávajú.

"Zasadalo krízové vedenie mesta, ktoré sa zhodlo na prinavrátení pôvodného režimu, ktorý pozostáva zo zmeny stránkových dní, zmeny vstupu do budovy a prijatia epidemiologických opatrení," priblížil hovorca mesta Viktor Mydlo.

Po novom sú stránkové dni na radnici v pondelok, stredu a piatok. Vstup do budovy je možný len z bočného vchodu. Každému, kto do úradu vstúpi, odmerajú telesnú teplotu a zaevidujú jeho údaje a dôvod návštevy. "Zároveň sme objednali aj dezinfikovanie interiéru budovy," dodal hovorca.

Podľa výsledkov laboratórnych testov ochorenie v pondelok (17. 8.) potvdili 15 ľuďom. Je medzi nimi aj jeden z okresu Ružomberok.

RUŽOMBEROK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ružomberok

Dôležité udalosti