Francúzsko reaguje na vyšší počet prípadov. Zavádza povinné nosenie rúšok v práci

V posledných dňoch sa v krajine zvyšuje počet novoinfikovaných a tiež stúpa počet hospitalizovaných.

Francúzska vláda plánuje od 1. septembra zaviesť povinné nosenie rúšok vo väčšine spoločných pracovných priestoroch.

Dôvodom je opätovný nárast prípadov nákazy novým koronavírusom, informovala v utorok agentúra Reuters.

Francúzske ministerstvo práce uviedlo, že toto opatrenie sa bude vzťahovať na všetky spoločné priestory v kanceláriách a továrňach s výnimkou samostatných kancelárií, v ktorých je prítomný iba jeden zamestnanec.

Ministerka práce Élisabeth Borneová sa v utorok stretla s predstaviteľmi zamestnávateľských a odborových zväzov, aby spolu prediskutovali nové nariadenie, ktoré podľa jej slov vychádza z odporúčaní poradného orgánu vlády pre otázky zdravotnej politiky, píše agentúra AFP.

Vo Francúzsku v súčasnosti platí povinnosť nosenia rúšok v prostriedkoch verejnej dopravy a v uzavretých spoločných verejných priestorov, ako sú obchody a vládne úrady, ale ich nosenie v kanceláriách bolo až doposiaľ na rozhodnutí zamestnávateľov.

Francúzsko doteraz eviduje viac ako 30.400 úmrtí v dôsledku pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 a vyše 256.500 prípadov nákazy.

V posledných dňoch sa v krajine zvyšuje počet novoinfikovaných a tiež stúpa počet hospitalizovaných i pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti, dodáva AFP.

PARÍŽ/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti