Slovensko zaznamenalo jeden z najvyšších nárastov od začiatku epidémie. Ide o trojciferné číslo

Barbora Piešová
Zdroj: TASR/AP/Philipp von Ditfurth

Počet aktívnych prípadov sa priblížil k tisíc.

V utorok potvrdili nákazu novým koronavírusom na Slovensku až 100 ľuďom. Je to tretí najvyšší denný nárast pozitívne testovaných od začiatku šírenia epidémie v krajine. Začiatkom apríla sme evidovali 101 nových nakazených, najvyššie číslo je 114 prípadov z polovice apríla.

Laboratóriá vykonali včera 3684 testov. Ministerstvo zdravotníctva uvádza, že najviac prípadov, konkrétne 23, má okres Senec. Nasleduje Bratislava, kde nákazu potvrdili 21 osobám.

V okrese Dunajská Streda evidujú 11 infikovaných a po šesť pozitívnych v okresoch Žilina a Trenčín. Päť pacientov pribudlo v okrese Prešov a rovnako v okrese Galanta.

Troch nakazených majú po včerajšom dni okresy Trnava a Michalovce, po dva prípady hlásia okresy Nitra, Košice a Pezinok. V okresoch Nové Mesto nad Váhom, Prievidza, Bytča, Sobrance, Trebišov, Malacky Čadca, Bánovce nad Bebravou, Medzilaborce, Skalica a Tvrdošín majú po jednom novom prípade.

Prečítajte si tiež:

Ochorenie COVID-19 sa včera potvrdilo u 52 mužov a 48 žien vo veku od päť do 98 rokov. Počet aktívnych prípadov je po utorku 992.

Pribudi tiež dve obete, o ktorých sme informovali ešte v priebehu včerajšieho dňa. Viac sa dočítate TU. Počet úmrtí tak stúpol na 33.

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 17 pacientov. Od začiatku epidémie sa u nás infikovalo 3022 osôb a celkom sa uzdravilo už 1997 ľudí.

V utorok sa tiež zmenil stav v nemocniciach, domov prepustili sedem ľudí. Aktuálne je hospitalizovaných 64 osôb, pričom COVID-19 potvrdili 42 pacientom.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti ležia štyria pacienti a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú rovnako štyria.

Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 49.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti