Koronavírus potvrdili aj na cudzineckej polícii v Dunajskej Strede, nakazilo sa sedem ľudí

krajci.mp4
Zdroj: TASR- Martin Baumann

Všetci pozitívni sú do konca budúceho týždňa v karanténe.

Pozitívne testované na COVID-19 potvrdili v stredu aj na oddelení cudzineckej polície Policajného zboru (PZ) v Dunajskej Strede. Konkrétne sú infikovaní piati policajtov a dve civilné zamestnankyne. Všetci už podstupujú karanténu, ktorá bude trvať do konca budúceho týždňa.

"Po zistení tejto skutočnosti sme okamžite prijali adekvátne opatrenia, postupujeme striktne na základe presných pokynov hlavného hygienika. Taktiež sme ihneď začali vykonávať kompletnú dezinfekciu všetkých priestorov," uvádza polícia.

Oddelenie cudzineckej polície v Dunajskej Strede bude po dôkladnej dezinfekcii a po prijatí ďalších potrebných opatrení otvorené v piatok, prevádzkované má byť v núdzovom režime za dodržiavania hygienických opatrení.

"Zároveň apelujeme na žiadateľov o pobyty, aby boli zodpovední a pri vybavovaní svojich žiadostí striktne dodržiavali opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ)," dodáva polícia.

V utorok pribudlo na Slovensku až 100 nových prípadov nákazy, čo je jeden z najvyšších denných nárastov od začiatku epidémie. Ako informoval ÚVZ, podstatnú časť nových pacientov s COVID-19 tvoria sezónni pracovníci z jednej firmy. Minister zdravotníctva Marek Krajčí priblížil, že ide najmä o ľudí z Ukrajiny. Viac sa dočítate TU.

DUNAJSKÁ STREDA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cudzinecká polícia

Dôležité udalosti